Körülbelül fél éve írtam ide utoljára, biszex lennék kérdéssel. Röviden akkor az volt a problémám, hogy nem értettem miért tartom izgatónak a fiúkról való fantáziálgatást. Leírtam azt is hogy a lányokról való bármiféle (azért van egy határ) pornográf tartalmat már nem tartom izgatónak. Válaszként megkaptam akkor, hogy az internetes képek, videók ellustitják, a fantáziám, ami logikus is. Akkor nagyon megrémültem, azért mert nem értettem, hogy mi lehet a baj, hogy én most biszex lennék. ENNYI időnek kellett eltelnie ahhoz hogy tudatosuljon hogy nem biszex vagyok, hanem hogy a pronó feltornászta az ingerküszöböm az egekbe, amit fantázialgatassal nem tudok megdönteni, valamit átlag képek, videók sem hatnak különösebben. Ez idő alatt javarészt csökkentettem a tartalom fogyasztásom, de teljes mértékben csak akkor álltam le, amikor teljesen egyértelművé vált számomra, hogy a pornó a hibás. (Pár hete)
A kérdésem az, hogy vissza lehet e állítani a régi egészségem teljesen, valamint mennyi időre van szüksége az agyamnak, hogy ebből a sokkból kijöjjön, a teljes pornográf tartalom fogyasztás leállása mellett milyen technikákat érdemes alkalmazni?
Köszönöm előre a segítséget!

Kedves Kérdező,
Emlékszem rád és a történetedre, ami iskolapéldája lehetne annak, hogy az online oktatás milyen változásokat és váratlan mellékhatásokat hozott számos fiatal életébe. Dicséretes az, hogy felismerted a problémákat, segítséget kértél és gyakorlatilag önállóan, hatalmas önuralmat tanúsítva felülemelkedtél rajtuk. Ám nem szabad megfeledkezni róla, hogy már csak a korodnál fogva is, jelenleg egy minden tekintetben rendkívül fogékony és érzékeny időszakban vagy és nem kellene, nem is szabadna a válladat nyomó terheket egymagad viselned. Bízom benne, hogy a korábbi levélváltásunk után személyesen is megosztottad a benned zajló kételyeket a szüleiddel, vagy egy hozzád közel álló tanárral, felnőtt baráttal. Vagy ha korábban nem, akkor most képes leszel beszélni az elmúlt hónapok történéseiről, hidd el, szükség van erre. Ha úgy érzed, megrekedtél, pszichológus segítségét javaslom, ahogy neked, úgy minden embernek, aki elakadásokat tapasztal az életében. Ez nem csak a jelened, hanem felnőtt éned jól-létét is szolgálja!
Üdvözlettel: Izabella

