-+=
Olvasási idő: 2 perc

Nem hiába volt a kemény felkészülés, Verrasztó Dávid tegnap aranyérmet nyert a berlini Úszó-Európa-bajnokságon, 400 méter vegyesen! Ennél szebb születésnapi ajándékkal nem is lephette volna meg magát a 26-án pont 26. életévét betöltő sportolónk, aki a legjobb idővel, 4:11.89 perces eredménnyel méltón foglalta el a dobogó legfelső fokát.

Verrasztó Dávid

Igaz, hogy hazai viszonylatban nincs olyan nagy értéke az EB-aranynak, de úgy érzem, elégedett lehetek a teljesítményemmel” – monda Dávid közvetlenül a verseny után. Valóban elszomorító tény, hogy Magyarországon nincs akkora értéke egy EB-bajnoki címnek, mint más országokban, reméljük, idővel ez a hozzáállás is változik majd a sportolók felé kis hazánkban.

verraszto_david_berlin_europa_bajnokIsmerjük Dávidot, a fiatal sportoló nagyon szigorú magával szemben, vallomása szerint akkor lesz igazán jó, ha egyenletesen jól teljesít majd. Valószínűleg ez a maximalizmusa és hozzáállása segíti majd, hogy a jövőben is megállja a helyét a profik között.

Verrasztó Dávid úszóbajnok

Dávid a hétvégi eredményével megszerezte élete első EB címét, a magyar úszósport számára pedig a 80. aranyat.

Ahogyan azt már egy korábbi cikkünkben említettük, a felkészülés sem volt egy sétagalopp a sportoló számára, az Európa-bajnokságnak egy sikeresnek mondható versenyszezon adott alapot, aminek méltó befejezése volt a hétvégi arany. Dávid továbbra sem áll meg, hosszútávú célkitűzése a két év múlva megrendezésre kerülő riói olimpián való sikeres helytállás.

Dolgozzon helyetted a Zsírégetőd! A Munka Ünnepére: 33% OFF a Peak Zsírégetőidre!

Aki nem ismerné Verrasztó Dávidot, a Google Hangoutban megnézheti Dávid Kornéllal!

Egy biztos, mi nagyon büszkék vagyunk úszóbajnokunkra és maximálisan támogatjuk felkészülését a jövőben is!

Gratulálunk Dávid és büszkék vagyunk rá, hogy ilyen sportolóval dolgozhatunk!