-+=
Olvasási idő: 3 perc

A nyári Európa-bajnokság óta Verrasztó Dávid és testvére Evelyn nem igazán pihentek, versenyről-versenyre jártak, szinte bejárták a világot. Több-kevesebb nehézséggel, de mindketten rendkívül eredményes szezont tudhatnak maguk mögött. Az utolsó kihívás még előttük áll, hogyan értékeli visszamenőleg ezt az időszakot Dávid, most elmondja Ő maga!

Verrasztó Dávid

Így az év vége felé, de még a rövidpályás VB előtt pár sorban összefoglalom, hogy mi is történt velem és Evelynnel a nyári Európa-bajnokság óta. Sok szünetünk sajnos nem volt Berlin után, muszáj volt elkezdeni a munkát és egyben felkészülést Dohára, a rövidpályás szezon főversenyére. – Lehet furán hangzik, de számunkra ez a munka, hiszen főállásban versenyzünk, ez teszi ki minden időnket -. Egyből két versennyel nyitottunk, vagyis inkább folytattuk, mert a világkupa széria sosem áll le nyár után.

verraszto_testverek_sikerekElső célállomás; Hongkong

Izgatottan vártuk, mert még Sosem jártunk még itt, kíváncsiak voltunk, hogy mire számíthatunk. Egyáltalán nem csalódtunk, mert nagyon érdekes és szép hely, nagyon pezseg ott az élet. A versenyt megelőző napon érkeztünk Ázsiába, ami azért nem könnyű, ha azt nézzük, hogy 6 óra az időeltolódás. Ettől függetlenül nagyjából sikerült jól megoldanunk a helyzetet. Első nap én 400 vegyesen 2. lettem és 1500 gyorson ezüstöt nyertem. Evelyn sok számban úszott, összesen 6 bronzérmet nyert, amivel elég jól állt a 2 állomás külön pontversenyében. Honkong nagyon király volt, próbáltunk kicsit szétnézni, viszont nem sok időnk maradt rá, mert egy nap szünet után már már mehettünk is a következő verseny helyszínére.

Vissza Európába, Moszkvába

Dolgozzon helyetted a Zsírégetőd! A Munka Ünnepére: 33% OFF a Peak Zsírégetőidre!

Moszkvában nem először voltunk, ez egy kicsit speciálisabb hely nekünk, mert a verseny ugyanabban a medencében zajlik, ahol apa 1980-ban ezüst-, és bronzérmes lett az Olimpián. Evelyn is itt úszott életében először világcsúcsot 200 vegyesen. Moszkva mindig szerencsét hoz nekünk, most is jól mentek a dolgok; én 2. lettem 400 vegyesen, nagy versenyben az ausztrál Thomas Fraser-Holmes barátom mögött, aki nem kis név a szakmában. Evelyn 5 bronzzal zárta a versenyt, így került a pontverseny 5. helyére, amit egy jól fizető pozíció.

Verrasztó Dávid úszóbajnok

A folytatás nehézségei…

Számunkra Moszkvában véget ért a világkupa, mert mire hazaértünk, biztossá vált, hogy aki 8 évig az edzőm volt elhagyja az országot, ugyanis egy új, fiatal csoportot fog Ausztriában edzeni. Ide sajnos már nem fértem be. Szomorú voltam, de nem tudtam mit tenni. Evelyn úgy döntött, hogy Franciaországban, Nizzában folytatja tovább egy nagyon jó csoportban, ahol én is megfordultam már és nagyon szerettem.Én itthon maradtam és egy volt úszótársam, Molnár Ákos vette át  az edzőm szerepét, hogy segítsen nekem ebben a nem éppen egyszerű helyzetben.

Elkezdtük a munkát, első állomásunk egy francia verseny volt Saint Dizierben, ahol 2 nap alatt 6 számot úsztam. Minden időm nagyon jól alakult és elmondhatom, hogy elégedett voltam. 3 aranyat és 3 ezüstöt nyertem egy nagyon jó kis versenyben, egyszóval tényleg élveztem ezt a túrát. A kis kaland után folytatódott tovább a munka, elkezdtük a felkészülést a Rövidpályás Országos-bajnokságra, Szászhalombattára.Vártam a versenyt, mert Evelyn is hazajött, hogy részt vehessen rajta. Mindkettőnknek jól ment az úszás, én nyertem 400 vegyesen és 200 pillangón, valamint egy tizeddel második lettem 200 vegyesen Cseh Laci mögött. Evelyn 2 ezüstöt szerzett Hosszú Katinka mögött. A pontversenyben az egyesületünk 3 versenyzővel – Evelyn, Joó Sári és jómagam – 4. helyezést ért el, ami szerintem elég szép teljesítménynek mondható.

Az Országos-bajnokság végeztével Evelyn repült is vissza Nizzába edzeni, én meg következő héten is versenyeztem Brnoban, egy hangulatos kis viadalon, nagyon kicsit, de annál gyorsabb távú medencében. Jól úsztam, 4 aranyat és egy ezüstöt nyertem elég jó időkkel.

A versenyekből soha nem lehet elég, ez hajt minket! Evelynen volt a sor, aki A Francia Rövidpályás-bajnokságon úszott Montpellierben, a Piscine D’Antigone úszodában. A nőknel egyértelműen az Olimpic Nice Natation, Evelyn francia klubja volt a legeredményesebb. 3 aranyat szerzett; 200 vegyesen, 100 vegyesen és 200 gyorson is. Ezt az eredményt csapattársával, Charlotte Bonnet-val érték el, aki a francia váltóval Londonban olimpiai bronzérmes volt.

Egy szó, mint száz sok verseny és egy jó kis felkészülés áll mögöttünk az utolsó próbatétel előtt, ami Dohában vár ránk december 3-7 között. Remélem, hogy minden úgy sikerül, ahogyan elterveztük és egy szép karácsony vár ránk, mert szerintem mindkettőnknek egy jó szereplés lenne a legszebb ajándék!