-+=
Olvasási idő: < 1 perc

Pénteken, július 24-én, indult 100 méteren a Diamond League (gyémántliga) londoni állomásán. Ebben az évben nem sok versenyen szerepelt, sorra mondta le a gyémántliga versenyeket egy sérülése miatt. Rióban futott 10,12-öt, ami még elég gyenge eredmény volt tőle, azonban mostanra úgy tűnik már rendbe jött.

Sprint

A pénteki versenyen kétszer is kellett 100 métert futnia. Az elődöntőben nagyon rosszul rajtolt, a hét futó közül az ötödikként jött ki a rajtgépből. Jól mozgott, gyorsan behozta a rossz rajtolásból a hátrányát és az utolsó 10 méteren már ki is engedett. Az eredménye 9,87 lett, ellenszélben, ráadásul Londonban pocsék idő volt pénteken, 14 Celsius fok, ami kifejezetten rossz a sprintereknek, ilyenkor nagy a veszélye egy sérülésnek. A döntőben a bemutatásnál már jött a szokásos lazaság, kis bohóckodás is belefért. Az egyik futó (a brit Richard Kilty) kiugrott, így csak másodikra indultak el. A rajt megint nagyon rosszul sikerült Boltnak, – az övé volt a legrosszabb – de a végére sikerült elsőre célba érnie, megint 9,87-es idővel. Látszott rajta, hogy nem volt igazán elégedett önmagával, de tudja, hogy minél több versenyre van szüksége, hogy ismét száz százalékos legyen.

50% OFF (minden 2.) + AJÁNDÉK diétás Dió v. Mákkrém is a Tiéd - cukimentes ROLÓVAL!

Sprintfutás

A pekingi világbajnokságig – augusztus 22-30-ig – már csak néhány hét van hátra, addigra tényleg csúcsformába kell kerülnie, hiszen az amerikai Justin Gatlin idén nagyon jól versenyez, stabilan fut 9,8-ön belül, már futott 9,74-t is. Ő lesz Bolt legnagyobb ellenfele a világbajnokságon. Ha mindketten futnak, nagyon nagy versenyre számíthatunk.

Kövesd Te is továbbra a gyémántliga versenyeket és ne feledd, augusztus 22-től kezdődik Pekingben az atlétikai világbajnokság.