-+=
Olvasási idő: 3 perc

verraszto_testverek_versenyszezonVerrasztó Evelyn és Dávid mozgalmas 2 hónapot tudhatnak maguk mögött. A nyári versenyszezon mintegy előszele csak az augusztus 18-án induló Európa Bajnokságnak, amihez Dávidék a legnagyobb reményeiket fűzik idén. Egy biztos, mi szurkolunk nekik!

Az elmúlt 2 hónapban sok versenyen vettünk részt, ami a felkészülésünk utolsó előtti szakaszának is mondható. Ezek a versenyek jó tesztként szolgálnak nekünk, hogy képet kapjunk arról, hol is tartunk és min kell még javítanunk a Berlini EB előtt.”

Úszóbajnok

Az élsport közel nem jelent egyet a hobbi szinten űzött sportolói tevékenységekkel. Kemény felkészülés a hét minden napján, hosszabb pihenők beiktatása nélkül. A sportolóknak fontos, hogy folyamatosan szinten tartsák a teljesítményüket, sőt ahol kell, javítsanak is rajta. Evelyn és Dávid már tapasztalt versenyzőknek számítanak, de pihenőt ők sem engedhetnek meg maguknak. Hiába a nyár és a jó idő, kemény felkészüléssel és versenyzéssel alapozzák meg részvételüket a szezon legfontosabb versenyén.

verraszto_testverek_selfieElső állomásuk a Mare Nostrum versenysorozat helyszíne, Monte Carlo volt. Nagyon komoly mezőny képviselte magát a versenyen, a Föld minden részéről érkeztek nevezések. Első nap Dávid 200 vegyesen ezüstérmet szerzett, Evelyn pedig döntős lett 400 vegyesen és 200 gyorson.

Ünneplésre nem vagyon volt idő, mert az esti városnézés után másnap reggel már indultak is tovább a következő versenyre, Franciaországba. Egy repülőn a teljes úszó csapat, izgalmas utazás Canet Rousillon-ba. Az időre sem lehetett panasz, gyönyörű napsütéses nyári meleg egy csodás francia városban. Persze ez nem erről szólt, a Verrasztó testvérek szeme előtt csakis a versenyen való helytállás lebegett. Sajnos az első nap kicsit szerencsétlennek bizonyult Dávid számára. A délelőtti sikerét és remek idejét keresztbe húzta a 2013-as 400 vegyes világbajnok úszója. Aztán kizárás miatt verraszto_testverek_versenyekdélután Dávidra a medence helyett a lelátó várt. Evelyn közben egy izgalmas versengés keretén belül második helyen végzett. A második nap már szerencsésebben alakult Dávid számára is, két japán ellenfele mögött harmadik helyen végzett 200 vegyesen, Evelyn pedig 400 vegyesen döntős helyet szerzett.

Vegyél 2-őt, a 3-ik INGYEN van a Peakshopban + vidd el a cukimentes ROLÓDAT IS!

Úszóbajnok Verrasztó testvérek

Egy kis városnéző séta után irány a kedvenc helyük, Barcelona. Mindketten sikersorozatot tudhattak maguk mögött, de úszóbajnokaink már nagyon elfáradtak, ami nem meglepő. Hazautazás után persze nem a pihenés volt a következő napirendi pont, hanem a további kemény edzés. Mindössze másfél hét készülés után ismét irányt vettek Franciaországba, Vichy városába, az Open de Natation nevű versenyre.

verraszto_evelyn_shaker
“Az új shakerem! Köszönöm Peak!”

Evelyn és Dávid sok számot vállaltak be, korai lett volna még túlságosan lekönnyíteni a nagyobb megmérettetés előtt. Első nap Dávidnak 200 mellen sikerült a győzelem, Evelyn 200 gyorsot és 200 vegyeset úszott és mindkettőben döntős lett. Másnap szintén folytatódott a szerencsesorozata, ugyanis 200 pillangón új egyéni csúccsal a második helyet szerezte meg.

Berlin előtt az utolsó Országos Bajnokság Debrecenben zajlott, ahol Dávid minden 200-as számban elindult, hogy lemérje magát. 200 gyorson harmadik, 200 háton negyedik, 200 pillén pedig negyedik helyezést ért el, de a legnagyobb örömöt  a 4 egyéni csúcs megdöntése jelentette számára.  Evelyn felbuzdulva az Open de Natation sikerein a pillangó irányába ment el,  100 pillén 4 század híján országos csúcsot úszott és nyert, 50 pillén pedig áttörte a 27 másodpercet és szintén nyert!

verraszto_ob_eredmeny

Vidám befejezés az év várva várt versenye előtt, ahol reméljük, hogy ugyanilyen szép teljesítményt tudnak elérni bajnokaink! Mi biztosan drukkolunk, Evelyn és Dávid pedig az edzőtáborban készülnek a 18-án kezdődő nagy megmérettetésre!

„Nagyon várjuk és készülünk keményen! Bízunk a legjobbakban!”