-+=
Olvasási idő: 2 perc

Háromgyermekes édesanya, civilben fogorvos. Ultramaratonista. Előfordul, hogy 40 órát fut egyhuzamban és teszi mindezt úgy, hogy a teljes mezőnyt maga mögé utasítja. A 2014-es Milano-Sanremo verseny 286 km-es távját egyedüli nőként teljesítette. Leborulunk a kitartása és a teljesítménye előtt! Szilvi újra nyert!

Spartathlon futás

A mai nap a fantasztikus eredményeké! Lubics Szilvi harmadszorra nyerte meg a Spartathlont! 26 óra 53 perc futás után, csupán 1 órányira lemaradva a férfi dobogótól, ami az összetett 9. helyet jelenti. Gratulálunk Szilvi! Elképesztő, amit csinálsz!!! Köszönjük, hogy újra és újra inspirálsz minket és példát mutatsz!

Mi az a Spartathlon?

A Spartathlon egy 246 kilométeres ultramaratoni futóverseny Görögországban, Athén és Spárta között. Az 1983 óta évente rendezett verseny szeptember utolsó péntekén rajtol, és a futók az Akropolisz lábától Leonidász király Spárta főterén álló szobráig futnak.

246 km egyhuzamban. Megállás nélkül gyakorlatilag. Ha azt gondoltad, hogy a Maraton megerőltető, a Sparthatlon még rosszabb.

lubics_szilvia_nyer

Vegyél 2-őt, a 3-ik INGYEN van a Peakshopban + vidd el a cukimentes ROLÓDAT IS!

Szilvi mondatai:
” Volt egy álmom… egy jó nagy. Hittem is meg nem is, hogy képes leszek rá, de nagyon szerettem volna. Megvolt a terv, másodperc pontosan kikalkulálva. Minden szépen ment 124 km-ig, ahonnan 3 órán át semmi sem maradt meg bennem, még a víz sem. Gyenge voltam, úgy éreztem a hegyre sem tudok feljutni, de annyiszor felkeltem már ilyen helyzetekből! Olivér, Gyuri bíztatott. Már nem volt időterv, csak beérni (lehetőleg az első helyen).

A verseny végéig rengeteget hánytam az utolsó 2 órában már nem volt bennem semmi, a víz sem ment megint. De az az álom ott volt mégis. Az utolsó 10 kilométeren szédülve, gyengén ránéztem az órámra: ” 5:22-esezrekkel megyek. :-O)” Kis matek: te jó ég! Ez meglesz! Igen meglesz, ha beledöglök is, ha nincs bennem semmi, ha fáj is mindenem. Csapassuk. Most vagy soha! Mennyien örülnek majd otthon, ha megcsinálom! Amit a célegyenesben éreztem kívánom mindenkinek élje át. Igeeen! Megcsináltam.26:53! Köszönöm mindenkinek a támogatást,a sok sms-t, üzenetet. Ezt a futást a legnagyszerűbb tanáromnak ajánlom, aki azt mondta 23 éve, hogy ennek a lánynak akkora akaratereje van, hogy falakat lehet vele ledönteni.

Drága Tanárúr! Kívánom, hogy épülj fel mielőbb betegségedből, hogy sok embernek adhass még annyi hitet önmagában, amennyit nekem adtál!”

Futás nőknek

Szilvivel Google Hangout-ot is készítettünk. Elmondja ő, hogyan tervezz egy ilyen versenyre!