-+=
Olvasási idő: 4 perc

Lehet, hogy most voltál kint először az IRONMAN rendezvényen, lehet, hogy már megszállott rajongó vagy, egy biztos, nekünk első élmény volt, de magával ragadó!

Hazánkban szerencsére egyre nagyobb sikere van a sportrendezvényeknek, több helyszínre is kitelepültünk már, de ilyen színvonalas, jól szervezett nagyszabású rendezvényhez még nem nagyon volt szerencsénk. Ha lemaradtál volna, itt egy kis beszámoló az ország legnépszerűbb triatlon versenyéről, ezúttal a Peak szemszögéből.

Kezdjük talán a legelején, hogyan is született meg az IRONMAN gondolata és mit is takar maga a kifejezés. Az IRONMAN egy hosszú távú triatlonverseny, ahol a résztvevők versenytípustól függően próbára teszik erejüket, állóképességüket szó szerint embert próbáló távokat legyőzve. Az IRONMAN a World Triatlon Corporation (WTC) nemzetközi versenysorozata, és évente csaknem kétszázezer indulója van világszerte.

A régió egyik legnagyobb sportfesztiválja az IRONMAN 70.3 Budapest!

2014-ben került megrendezésre először az IRONMAN 70.3 Budapest, amelyet kiemelkedően nagy érdeklődés övezett, így nem is volt kérdéses az idei szervezés sem. A viadalon a versenyzőknek 1,9 kilométernyi úszást, 90 kilométer kerékpározást és 21 kilométeres futást kell teljesíteniük.

A világ minden táján népszerű triatlonverseny főszervezője az 51-szeres  IRONMAN, Kropkó Péter, aki szerint néhány hónapos tudatos felkészüléssel bárki képes lehet legyőzni ezeket a távokat, még Te is! Jövőre akár Te is versenyzőként látogatsz a versenyre, de addig is nézzük, mi történt a hétvégi IRONMAN rendezvényen.

ironman-peak-stand

Miért voltunk jelen mi, azaz a Peak egy triatlonversenyen?

Akár testépítő vagy, akár hosszútáv futó, akár triatlonista, egy biztos, az étkezésed jelentős mértékben szerepet játszik a teljesítményedben. Hiába edzel órákig, hiába kínzod magad a hét szinte minden napján, ha utána testednek nem adod meg a megfelelő tápanyagot, amire a legnagyobb szüksége van. Ha már megvannak az alapok, a táplálékkiegészítők fontosságára is hangsúlyt kell fektetni, hiszen bár nélkülük is el tudod érni a célodat, időben és energiában többet fogsz elvenni magadtól.

Dolgozzon helyetted a Zsírégetőd! A Munka Ünnepére: 33% OFF a Peak Zsírégetőidre!

A rendezvényre kifejlesztettünk egy világújdonságot, a fehérjeporból készült cukormentes fagyit!

Nem lepődtünk meg, hogy a rendezvényen leginkább az energiaszeletek, proteincsokik, energiazselék, teljesítményjavítók és izotóniás italok aratták a legnagyobb sikert, de a Magyarországon elsőként bemutatott csavaros fehérjefagyit is mindenki nagy lelkesedéssel várta és kóstolta. A nagy sikerre való tekintettel csavaros fehérjefagyit még biztosan kóstolhatsz, hogy hol és milyen formában, az még legyen titok…

feherjefagyi-horvath-andris

Hogyan zajlott az IRONMAN 70.3 Budapest triatlon verseny?

Szombat reggel ágyúszóra indult útjára a második IRONMAN 70.3 Budapest nemzetközi mezőnye, több mint 1500 sportember váltotta valóra az álmát ezen a napon. A fesztiválnak ezzel még nem volt vége: vasárnap a család tagjaié volt a pálya!

Augusztus 22-én reggel 9 órakor L. Simon László miniszterhelyettes, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára sütötte el azt a korhű ágyút, amelynek dörrenése a második IRONMAN 70.3 Budapest rajtját jelentette. Elsőként a profi férfi mezőny vetette magát a Lágymányosi öböl vizébe, őket a profi nők, majd tizenöt perces időközönként a különféle korosztályok indulói követték.

Az IRONMAN 70.3 Budapest a férfiaknál az új-zélandi világbajnok, Terenzo Bozzone, a nőknél pedig az ír Eimear Mullan győzelmét hozta, de ezen a napon mindenki boldog volt: az embert próbáló távokat és önmagát legyőzve triatlonozva jutott egy életre szóló élményhez.

ironman-gyoztes-2015

A versenyen a Peak street workout átalakító program egyik tagja, Olivér – aki már bátran nevezheti magát IRONMAN-nek – is részt vett a versenyen, a teljes távot 5:27:10-es idejével gyönyörű eredménnyel befejezte be.

oliver-ironman-2015

A rendezvény nemcsak a világ minden tájáról érkező versenyzőkről szólt, célja volt a sportos, aktív életet élő emberek, családok részére kikapcsolódási lehetőséget biztosítani. Ez nem kétség, sikerült, háromezren sportoltak vasárnap!

Csaknem 3000-en választották az aktív kikapcsolódást a családi sportfesztivál zárónapján a Kopaszi-gátnál. Nemcsak eltökélt sportolók, de gyerekek, szüleik, idősek egyaránt futottak. Éppen ezért a legkülönbözőbb versenyszámokban bárki megmérettetheti magát az IRONMAN rendezvényen. Miközben a „nagyok” versenyeztek, a család tagjai is mozgalmasan tölthették a napot.

Vasárnap A program reggel 9-kor a csemeték futóversenyével, az IRONKIDS futással rajtolt, kora délután pedig elindult az 5 km-es LEGO Stori családi futam is. Ezt követően a túlsúlyos versenyzők állhattak célhoz a BEFiTRUN verseny keretein belül, hogy bebizonyíthassák, az aktív és egészséges életmód felé megtették az első lépést.

ironman-tulsulyos-futas-befitrun

A hosszú hétvégi programot és versenysorozatot a hölgyek zárták a második magyarországi IRONGIRL, 10 km-es futóverseny távjával.

A sok pozitív élmény, ami minket ért, szerintünk bátran mondhatjuk, hogy jövőre is találkozunk a rendezvényen!