Tányéron a diéta költségvetése! Valóban drága lenne az egészséges táplálkozás?!

Valószínűleg jól ismered a szlogent, miszerint „70 % táplálkozás, 30 % edzés”. Ezen múlik a kinézeted. Ehhez azonban eléggé a zsebedbe kell, hogy nyúlj, gondolják ezt sokan… Fitnesz modell versenyzőként elég sokszor találkozom azzal az ítélettel, hogy ez a sport milyen sokba kerül. Nos, most megmutatom neked egy napi étkezésemet, hogy lásd, nem annyira drága dolog ez, mint azt sokan gondolnák.

Diéta

Általában 6-7 alkalommal szoktam enni egy nap! 400 gr csirkemellet osztok el egy napra, különböző formában elkészítve, hogy ne unjam meg. Akcióba megveszem 1200 Ft-ért, akkor 480 Ft-ra jön ki egy napi adag.

Olcsó diéta

A reggelim általában egy adag fehérje turmix (300 Ft), 50 g zabpehellyel (kb. 50 Ft).
A csirkemelles étkezéseimet általában 4 részre szoktam elosztani, így egy étkezésre 100 gr jut. Ma például kétféleképpen készítettem el:
Az egyik felét rántott húsnak, a másik felét pedig zöldséges csirkemellként. A rántott húst én sütőben szoktam elkészíteni, szilikonos sütőpapíron, így sokkal egészségesebb. Ennek költsége: kb. 300 Ft
Zöldséges csirke: 200 gr csirkemell, 1 kisebb cukkini, 1 kis fej lilahagyma, fél konzerv zöld borsó, 1 db kápia paprika. Ennek a költsége kb. 600 Ft.
Szénhidrátként általában egy zacskó puffasztott rizst eszek meg egy nap, ez 140 Ft.
Edzés után megiszok egy fehérje turmixot, ami szintén betudható egy étkezésnek,ez kb. 300 Ft.
Ha nasizni szeretnék, elrágcsálok 1 almát, ami kb. 70 Ft. Vagy túróból és gyümölcsökből készítek egy kis édességet, fehérje porral és zabpehellyel felturbózva, ami kb. 250 Ft-ra jön ki.

Ha ezt összeadod, napi 2000-2500 forinttal számolhatsz!

Összehasonlítás végett nézzük most egy átlagos ember napi étkezését:

A reggelire elfogyasztott kakaó, 250 Ft + 2db kakaós csiga legalább 500 Ft.
1óra múlva újra éhes leszel tőle, mert tele van gyorsan felszívódó szénhidráttal.
Tízóraira elfogyasztasz egy szendvicset, alsó hangon 450 Ft-ért.
Egy étteremből rendelt menü értéke 1000 Ft körül van és legjobb esetben egyszer tudsz enni belőle, a hasznos tápanyag tartalma pedig elenyésző.
Nasinak veszel egy tábla csokit, ami legalább 300 Ft.
Vacsorára készítesz mondjuk rántott sajtot sült krumplival, minden hozzávalóval együtt kb. 1400 Ft-ért.

Ez egy átlagos napon 3900 Ft! Nos, akkor melyik is a drágább?!

Egyrészről egészségesnek sem mondható, de még vitamindúsnak sem. Az átlagos étkezés nem fedezi a napi tápanyag szükségletedet, ráadásul ezeknek az ételeknek a fogyasztása cukorbetegséghez, elhízáshoz és a szívrendellenességhez vezethet.

Nem tudom, Te hogy vagytok vele, de én inkább költöm a pénzem egészséges ételekre, mint orvosokra és gyógyszerekre!

olcso_dietas_egeszseges_etkezes

Termékek a Peak Shop kínálatából!
Hozzászólások

Tudj meg többet arról, hogyan lehetsz még szebb a Google+ oldalunkon!

Tányéron a diéta költségvetése! Valóban drága lenne az egészséges táplálkozás?!
1 szavazat, 5.00 átl. szavazat (93% pont)

Fontos a véleményed! Itt vagyunk, ha van kérdésed!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

Hozzászólás elküldése előtt kérled add meg a helyes számot *

7 hozzászólás

  • Anita B. szerint:

    Sziasztok, szeretem a cikkeiteket és magam is diétásan táplálkozom de azért volna itt pár dolog, amivel nem értek egyet az “átlagos” emberek étkezésével kapcsolatban. (itt azért pár dologban van túlzás) Egy szendvics ha otthon készíti el magának az ember nem 450 forint, egy munkahelyi, iskolai menza sem mindenütt napi 1000 forint és miért rendelné az ember étteremből az ebédet ha az “átlag” ember is el tudja készíteni a kevésbé diétásat otthon. (Pl. tesóm nem diétázik, de elviszi magával a túrós tésztát, másnap a a főzeléket, a rántott húst stb.) És azért a napi egy tábla 300 forintos csoki is túlzás, az ÁTLAG ember ezt nem engedheti meg magának. És miért 1400 a rántott sajt sült krumplival (pl 3 szelet, és 20 dkg krumpli)??? 1 kg burgonya multinál 180-200 ft és a rántani való sajt kilója 2000 forint, és nem 1 kilót ránt ki az ember egy vacsorára. Mindemellett egyetértek, egészségesen táplálkozni JÓ és kifizetődő, csak a másikban azért van túlzás.

    • csilla csilla szerint:

      Szia Anita! Igen, viszont ez teljesen nézőpont kérdése. A Te és a családod esete is egy másik csoport, de még mindig többen vannak, akik a drágábbik és egyben könnyebb verziót választják. Leginkább róluk írt a cikk szerzője, szerintem.:)

      • Anita szerint:

        Persze így van 🙂 mindkét oldal túlköltekező is tud lenni. És jómagam is csak a tiszta cukor és fehérliszt mentes étkezést promótálom! Megtoldva egy fincsi fehérjével.

        • csilla csilla szerint:

          Nagyon is jól csinálod! 🙂

          • Juci szerint:

            Kedves Anita!
            Igen,ki lehet olcsóbban és drágábban is hozni az étkezést,bármilyen formában is teszi ezt valaki! Arra próbáltam felnyitni az emberek szemét,hogy a tudatos és egészséges táplálkozás nem feltétlenül drágább! 🙂

  • Moni Moni szerint:

    Nekem nagyon tetszett Judit cikke, mert ez állandó téma. 16 éve ezt csinálom, és mindig olcsóbba jött ki a diétás étrend, mint a nem diétás….

  • Csilla szerint:

    Azért nem véletlenül a szegény réteg az elhízott. Az olcsó boltokban (penny, lidl) a 12 Ft-os zsemléből, a 180ft-os lisztből, az “éppen nem úgy dobják utánad, olyan olcsó” élesztőből, margarinból, tejből, tésztából nagymennyiségű szénhidrátbombákat lehet előállítani. A fehérjeporokhoz, szénhidrátcsökkentett pékárukhoz, minőségi tejtermékekhez, természetes édesítőszerekhez, liszthelyettesítőkhöz igenis sok pénz kell. Ezeket nagyon megéri megvenni, ha az ember átgondolja a kiadásait, biztos megvan a módja. Pl le lehet tenni a cigarettát, és biztos van olyan (Hmmm) aki költ felesleges pénzt századik ruhára, cipőre, fogyasztó tablettára, stb.

Tányéron a diéta költségvetése! Valóban drága lenne az egészséges táplálkozás?!
1 szavazat, 5.00 átl. szavazat (93% pont)
2689
Egészség
, ,