-+=
Olvasási idő: 2 perc

Szűk 2 hét múlva ismét Spartathlon, ahol idén is elindul Lubics Szilvia, aki már kétszer utasította maga mögé a világot a 246 km-es futóversenyen. Ő nemcsak egy kemény sportoló, ízig vérig nő!

Futóverseny

A kemény fizikai felkészülést a versenyt megelőző utolsó időszakban egy „lazább” időszak követi, ilyenkor már inkább a mentális felkészülésé a főszerep:

„Már a könnyebb heteket csinálom, amit nagyon vártam már, a 210 km fölötti hetek a múlt héten már 140 km-esre csökkentek. Az utolsó hetek így telnek nálam.” – meséli Szilvi. „Egy hete futottam az utolsó hosszú edzésemet (84 km) a Mátrában. Ezzel zártam a hosszú futások sorát. Természetesen ezen a héten sem lógattam a lábam, de kb. 2/3-ára visszavettük az eddigi mennyiséget. A heti nyújtások száma ezzel párhuzamosan 3 óra lett. Tervezgetek, ott vagyok lélekben. Igyekszem töltődni a gyerekekkel, Gyurival. Jövő héttől már csajként is készülök az ünnepre nagyon (fodrász, kozmetikus, manikűr) és ma beszereztem a záróvacsis ruhát is. Gyuri szerint nálam ez a mentális felkészülés fontos állomása. Egyetértek.”

Szilvi a BCAA-ra esküszik, ami kapszula és ital formájában is elérhető. „A BCAA arra hat, hogy sohase fáradj el és, hogy holnap se legyél fáradt, mikor felkelsz a maraton után. Nem értem, hogy lehet élni nélküle?!”

33% OFF a stressz elleni termékekre!

Hosszútávú futóverseny

Hogy történik a célba érkezés a Spartathlon futóversenyen?

lubics_szilvi_spartathlon_celMint annyi minden ezen a versenyen, ez is különleges, egyedi, történelmi utalásokkal átszőtt. Először is, a futónak egy kb. 1 kilométeres kis kunkort kell tenni Spártában, hogy szemből érkezhessen a célt jelentő Leonidász király szobrához. Igaz, a 245 után a +1 kilométerért vigasztalólag hathat az emberre az érzés, hogy ezen a sugárúton már biciklis gyerekek hada halad mellette, az utolsó 1-2 száz méteren pedig ujjongó tömeg tapsa kíséri a szoborhoz vezető lépcsőkig. A verseny akkor ér véget, amikor a futó megérinti a szobrot. Ezt követően a megfáradt versenyzőnek az Evrotasz (Spárta folyója) vizét kínálják hagyományos népviseletbe öltözött lányok, szép, festett cserépedényből. Miután a futó szomját oltotta, olajágkoszorút helyeznek a fejére, végül megkapja a verseny emlékplakettjét. A felemelő pillanatok után pedig irány az orvosi sátor…

További érdekesség, hogy a Spartathlonon minden célba érkezőt „győztesnek” szólítanak, jelezve ezzel, hogy mindenki, aki végigért 36 órán belül a 246 kilométeres úton, az győztes, függetlenül attól, hányadikként ért célba.
A sorrendiséget úgy jelzik, hogy első-, második-, harmadik-, stb. győztesnek nevezik az illetőt.

Szilvi bővebben is mesélt nekünk a hosszútávfutásról. Nézd meg a vele készült Hangoutot, talán Te is kedvet kapsz hogy futócipőt húzz:

Hajrá Szilvi! Nagyon drukkolunk Neked!

Ausztria Lubics Szilvi

30 napon át minden napra jut 1 fitt recept - ami 5 perces elfoglaltságot kér CSAK Tőled!