Igazi nyári hangulatba hoz ez a zablisztből készült, citromos túrós piskótatekercs, amit a finom eperlekvár-mámor emel "muszáj újracsinálnom" magasságokba :D
Igazi nyári hangulatba hoz ez a zablisztből készült, citromos túrós piskótatekercs, amit a finom eperlekvár-mámor emel "muszáj újracsinálnom" magasságokba :D
-+=
Olvasási idő:2perc
Az első piskótatekim:)) Anno a menzásat utáltam, de nem akartam a 1000.sajttorta receptet se posztolni, így gondoltam kicsit felturbózom a retrót… így született meg a minimal szénhidráttartalmú (csak 20g zab!) pihepuha piskótatekercs, eperlekvárral citromos-túrós krémágyon!
Amit fontos róla tudni:
25% Off mindenre + a Peak Fasírt a Tiéd Ajándékba! (6990 Ft értékben) Használd ki!
a piskótakészítés kényes meló lehet kezdőknek – legalábbis nekem elsőre nagy sikert aratott, így másnap újra meg kellett csinálnom…sajnos nem figyeltem eléggé, és jól szétkavartam a habot, így inkább lett egy óriáspalacsinta, mint piskóta – szóval a tojásfehérje habbal EXTRA óvatosan bánni
a töltelék a diéta jegyében készült túrókrémmel, de akár az új Peak cukormentes kókuszkrémmel is elkészítheted – mondjuk akár úgy, hogy túr vagy mascarpone krémbe kevered ki!
ízlés szerintcukormentes gyümölcsös lekvárnálam eper és pici meggy volt összefőzve sűrűre
Elkészítés
A tojásokat szétválasztjuk. A tojássárgáját az eritrit felével és a túróval csomómentesre és habosra keverjük.
A fehérjét keményebb habbá verjük az eritrit másik felével.
A túrós tojássárgáját és a fehérjehabot összekeverjük egy spatulával apránként és nagyon ÓVATOSAN, vigyázva, hogy ne törjük össze a habot.
Majd apránként hozzákeverjük a zablisztet és a fehérjét is.
Sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk, én lefújtam még shoprite kalóriamentes olajspray-vel is a papírt, hogy szuper könnyen leváljon róla. (És ez így is lett.:))
175 C-ra előmelegített sütőben 10-15 perc alatt megsütjük a piskótát. Ha a széle picit barnás már jó.
A piskótát még melegen egy vizes konyharuhára vagy szilikonos sütőpapírra borítjuk és tekerjük. Így felveszi majd a későbbi tekercs formáját.
Ha kihűlt, csavarjuk ki a papírból, és kenjük meg a választott töltelékkel és csavarjuk fel. Ha nagyon folyós a tölteléked, akkor érdemes vékonyan rétegezni vagy útifű maghéjjal - konjak liszttel sűríteni. (Ezt az opciót akkor használd, ha ismered már ezt a két sűrítő anyagot, és tudod milyen kis mennyiség kell.) Ha sok a töltelék, ne zsúfolt bele mert kifolyhat. Inkább vond be vele a tetejét - vagy Te mint szakács, előjogod van arra, hogy befald a maradékot 😉
Tegyük hűtőbe legalább 1 órára. Végül szeletelhetjük, és élvezhetjük munkánk gyümölcsös-túrós finomságát.
A Peak főszerkesztője vagyok, mellette pszichológia szakon végeztem, és sportedzőként is évekig tevékenykedtem. Régebben versenyszerűen sportoltam (küzdősportok), így a rendszeres sport, a minőségi étkezés, az erősítés és a tápkiegek az életem részévé váltak.
Szerkesztői megjegyzés: Van olyan szöveg, amelyet szeretnél, hogy átnézzünk? Weboldalunk több évtizedes archívummal rendelkezik, így egyes, régi tartalmak elavultak lehetnek. Ha olyan információt találsz, amely pontatlannak tűnik, kérjük, jelezd emailben: [email protected] Küldd el a bejegyzés linkjét, és minden visszajelzést kivizsgálunk. Köszönjük hogy olvasol minket! Szeretettel - Peak