Hogyan tehetjük diétássá a tiramisut? Mondjuk zablisztes piskótával és light krémmel? És a banán már csak hab a tortán... szó szerint! Újabb fincsi Peak recept, elronthatatlan!
Hogyan tehetjük diétássá a tiramisut? Mondjuk zablisztes piskótával és light krémmel? És a banán már csak hab a tortán... szó szerint! Újabb fincsi Peak recept, elronthatatlan!
-+=
Olvasási idő:2perc
A tiramisut mindenki imádja. Legalábbis én még nem találkoztam olyan emberrel, aki nem szerette – valamilyen formáját! Mert ugye aki diétázik, annak a babapiskóta és a súlyos-zsíros fehér krém messze nem opció…
De ez is el lehet készíteni diétás(abb) formában. HOGY???
25% Off mindenre + a Peak Fasírt a Tiéd Ajándékba! (6990 Ft értékben) Használd ki!
amikor a piskótát te sütöd egészséges lisztből
amikor a krémbe teszel még plusz protein port is, hogy növeld a fehérjebevitelt
amikor a csoki krém is cukormentes
a végén pedig az összeszerelésnél még banánt is teszel bele – ami jójó, nem diétás, de egészséges, és kimondottan jót tesz az izomműködésnek!
Tápanyagadatok
Banános tiramisu
Mennyiség egy adagban
Energia (kcal) 424Ebből zsírsavak (kcal) 252
% DV (napi érték)*
Összes zsír 28g43%
Szénhidrát 32g11%
Fehérje 12g24%
* Referencia beviteli érték egy átlagos felnőtt számára (8400 kJ / 2000 kcal).
A piskótához kettéválasztjuk a tojásokat és a fehérjét habbá verjük robotgéppel az édesítővel, majd hozzáadjuk a tojás sárgákat - végül beleforgatjuk a sütőporral és kakaóporral elkevert lisztet.
Egy kb 20x 30-as sütőlemezre sütőpapírt terítünk és erre öntjük a masszát, amit elegyengetünk, majd 170 fokra előmelegített sütőben 8-10 perc alatt megsütjük.
A csoki öntethez a tejszínt felforraljuk, beletördeljük a csokit és olvadásig keverjük. Ezután hagyjuk kihűlni.
A krémhez a zselatint fél dl hideg vízben megduzzasztjuk, majd mikróban felolvasztjuk. A tojás sárgákat villával elkeverjük az édesítővel, majd hozzákeverjük a forró tejszínt és az oldott zselatint, a mascarponét és végül a proteint is. Elkeverjük és hűtőbe tesszük, amíg megdermed.
Dermedés után robotgéppel felhabosítjuk, a piskótát felkockázzuk.
Egy kb 1.5 liter űrtartalmú üveg tálba rétegezzük. Piskóta, csoki öntet, banán karikák (a tál oldalára is), és erre a mascarponés krémet. Addig rétegezzük amíg elfogynak az alapanyagok. A tetejét a világos krémmel zárjuk!
Kisuczky Attila vagyok, és szenvedélyes. Igen, tényleg az, a gasztronómia iránt. Annó 2015 ben eldöntöttem, hogy megtanulok hetente legalább egy új ételt készíteni, hogy legyen egy alap repertoárom, amivel tudok kedveskedni az akkori barátnőmnek, magamnak vagy bárkinek, aki nekem fontos. A döntést tettek követték, így 2016 elején, heti egy receptből 2 aztán ha szabadidő engedte 3 is lett. Alapszabály volt nálam, hogy mindig új étel legyen. 2016 év végén elterveztem, hogy életmódot váltok, lefogyok, formálódok és a szenvedélyemmé vált sütést-főzést már csak egészségesalapanyagokkal folytatom. Nagyon belemélyedten a témába és mára 200 feletti elkészült, kipróbált recepttel és 40 kg mínusszal folytatom. Az elmúlt egy évben az egészséges táplálkozás mellett életem része lett a sport, hetente 3-4 alkalommal, és ezen belül a legnagyobb szerelem a futás lett, amit októberben kezdtem, heti egy alkalommal. Először 6 km sikerült, karácsonyra 10 km és január végére a félmaratoni 21 km táv is, amit azóta több alkalommal lefutottam és mindig emelem a távokat. Tavalyi évben létrehoztam a Kisucook facebook oldalt, ami mára 1200 feletti követővel rendelkezik. Receptjeimet mindig fázisfotókkal látom el, gyakran készítek hozzá receptkártyát, bevásárlólistát, újabban kiszámolt makrókkal.
Szerkesztői megjegyzés: Van olyan szöveg, amelyet szeretnél, hogy átnézzünk? Weboldalunk több évtizedes archívummal rendelkezik, így egyes, régi tartalmak elavultak lehetnek. Ha olyan információt találsz, amely pontatlannak tűnik, kérjük, jelezd emailben: [email protected] Küldd el a bejegyzés linkjét, és minden visszajelzést kivizsgálunk. Köszönjük hogy olvasol minket! Szeretettel - Peak